بهترین فیلم های کریستوفر نولان | میهن وید

بهترین فیلم های کریستوفر نولان

 

nolan

 

برای آن‌هایی که دوست دارند در دنیاها و قصه‌هایی فراتر از تجربه‌های روزمره قدم بگذارند و حجمی شگرف از شگفتی‌های داستانی غیرقابل انکار را در چارچوب روایت‌هایی بی مثل و مانند، آن هم در خلال تصاویری دوست‌داشتنی تجربه کنند، سینمای کریستوفر نولان یکی از برترین مقاصد ممکن است. علت این امر نیز چیزی نیست جز آن که فیلم‌های او، دربر دارنده‌ی ویژگی‌هایی هستند که خواه یا ناخواه باید پذیرفت به سختی در میان دیگر آثار حتی بزرگ و فراموش‌ناشدنی سینمای جهان یافت می‌شوند.

آن‌چه که برای اثبات بزرگی و محبوبیت غیرقابل انکار این کارگردان شهیر بریتانیایی کافی به نظر می‌رسد، مقایسه شدنش با اسطوره‌های انکارناپذیر تاریخ سینما است که هر روز بیش از پیش توسط منتقدان بزرگ و مخاطبان عام و خاص سینما مطرح می‌شود. افزون بر تمام این‌ها، باید پذیرفت که سینمای نولان از آن معدود سینماهایی است که فارغ از درجه و سطح و بزرگی کارگردان مورد بحث، آن‌قدر یگانه است که به سختی در میان ساخته‌های دیگر مشاهیر سینمایی گذشته و حال هالیوود می‌توان آثاری شبیه به آن پیدا کرد.

  نولان فقط با آفرینش ۹ قصه‌ی سینمایی بلند، در سن چهل و چهار سالگی موفق به خلق کهن‌الگوهایی این چنین یگانه و مخصوص به خود شده، به همگان نشان می‌دهد که او به دنبال نشستن در جایگاهی است که اساطیر فراموش ناشدنی تاریخ سینما پیش از این بر آن تکیه زده‌اند. حالا، اجازه دهید تا با رده‌بندی فیلم‌های او ببینیم هر کدام از ساخته‌های بلندش چه رتبه‌ای در کارنامه‌ی خوش‌ رنگ و لعاب او دارند و چه ویژگی‌هایی هستند که آن‌ها را تا به این اندازه متمایز کرده‌اند.

در لیست زیر فیلم های نولان به ترتیب از بهترین چیده شده اند:

 1. تلقین/ Inception
 1. شوالیه تاریکی/ The Dark Knight
 1. میان ستاره ای/ Interstellar
 1. حیثیت/ The Prestige
 1. یادگاری/ Memento
 1. رستاخیز شوالیه تاریکی/ The Dark Knight Rises
 1. بتمن آغاز می کند/ Batman Begins
 1. بی خوابی/ Insomnia
 1. تعقیب/ Following

 

منبع: zoomg

 • sazegar
  پنج شنبه ۲۸ بهمن ۱۳۹۵

  کریستوفر نولان یکی از بزرگان
  مردی که با هر فیلمش یک دنیا خلق می کند
  مردی که با فیلم های بزرگش لذت ها بردم
  به اسامی فیلم های بالا که نگاه می کنم تک تک سکانس های جالب انها یادم می اید
  از تلقین دیالوگ خب می خوای به قرارمون قلبا ایمان داشته باشی یا بشی پیرمردی که سرشار از پشیمانی و در انتظار مرگه
  از اینتراستلار سکانسی که کوپ بیدار میمونه و توی اتاق فکر می کنه تا راه حل علمی و منطقی مشکل روح اتاق دخترش و گرد و خاک رو حل کنه
  ازشوالیه تاریکی بر می خیزد دیالوگ پایانی
  قهرمان می تونه هر کسی باشه حتی یه مرد با یه کار ساده که یه کت رو می اندازه روی دوش یه پسر بچه تا بهش اطمینان بده که دنیا هنوز به پایان نرسیده
  و…
  امیدوارم هر جا هست سلامت باشد
  و
  امیدوارم هممون نفر اول زندگی هامون و همون قهرمانی باشیم که بتمن در دیالوگ بالا میگه

برای ارسال نظر باید عضو باشید عضویت در سایت
x
telegram collections 250 فیلم برتر اکشن جنگی علمی تخیلی ترسناک معمایی کمدی عاشقانه موزیکال