برندگان جایزه اسکار بهترین بازیگر نقش اول مرد و زن | میهن وید

برندگان جایزه اسکار بهترین بازیگر نقش اول مرد و زن

oscars-2016

اسکار نام جایزه ای است که هر ساله توسط آکادمی علوم و هنرهای تصاویر متحرک (AMPAS) به بهترین آثار صنعت سینما اهدا می شود.

مراسم اسکار پربیننده ترین جشن سینمایی در دنیا است. اولین مراسم اسکار در روز پنجشنبه , ۱۶ مه ۱۹۲۹ در هتل روزولت در هالیوود به افتخار فیلم های برجسته سال ۱۹۲۷ و ۱۹۲۸ برگزار شد و از این تاریخ هر ساله فیلم های برگزیده را در بخش های مختلف معرفی می کند.

 

بهترین بازیگر نقش اول کیست؟

بهترین بودن همیشه حس خوبی را برای ما دربر دارد. حالا تصور کنید این حس عنوان بهترین بازیگر سال را داشته باشد و جایزه اسکار را در پی داشته باشد. بی شک بازیگرانی که برنده این جایزه می شوند افق های جدیدی از همکاری با کارگردانان بزرگ را در پیش روی خود می بینند و در بین تمامی بازیگران جهان شناخته شده می شوند (دیگر چه عنوانی بزرگ تر از این برای یک بازیگر بزرگ).

 

 

بازیگری برخلاف آن چیزی که از دور به نظر می رسد کار آسانی نبوده و نیست. هر فردی در طول زندگی خود عقاید، شخصیت، دیدگاه ها و رفتار اختصاصی خود را یاد می گیرد و براساس آن ها رفتار می کند. بازیگر کسی است که سعی دارد تا جدا از زندگی شخصی خود، به جای افراد دیگر زندگی کند، رفتار کند، راه برود و صحبت کند و در اینکار آنقدر ماهر باشد تا ما حس خوبی به آن نقش پیدا کنیم.

بسیاری از بازیگران برای اینکه بتوانند به عمق نقش نفوذ کرده و بهترین ارائه را داشته باشند حتی بسیاری از وجود شخصیتی خود را نیز تغییر داده اند و از جان گذشتگی کرده اند. اگر کمی در مورد حوادثی که در حین بازی برای بازیگران اتفاق افتاده یا کارهایی که انجام داده اند دقیق شویم کاملا متوجه این قضیه خواهیم شد. بازیگرانی مانند کریستین بیل که برای بازی در یک فیلم در عرض چند ماه وزن خود را تا ۳۰ کیلوگرم کم یا زیاد می کنند (کاهش یا افزایش وزن امروزه مشکلی است که گریبان گیر خیلی از افراد است)، یا بسیار بازیگرانی که در حین بازی به عضوی از بدن خود آسیب زده اند.

 

در این بخش به معرفی لیست فیلم هایی می پزدازیم که موفق شده اند تا جایزه بهترین بازیگر نقش اول زن و مرد سال را برای خود کسب کنند. برای مشاهده لیست فیلم ها بر روی یکی از موارد زیر کلیک کنید:

 

برندگان جایزه اسکار بهترین بازیگر نقش اول مرد

 

برندگان جایزه اسکار بهترین بازیگر نقش اول زن

 

 

 

 

 

برای ارسال نظر باید عضو باشید عضویت در سایت
x
telegram collections 250 فیلم برتر اکشن جنگی علمی تخیلی ترسناک معمایی کمدی عاشقانه موزیکال